Tarator me kunguj nga zonja Albana

Tarator me kunguj

Përbërësit:

  • 4-5 kunguj
  • 400 gr kos
  • 1 lç uthull molle
  • 1 tufë koper
  • 1 lgj vaj ulliri
  • Kripë

Përgatitja:

Skuqim në yndyrë kungujt që i kemi prerë në disqe. Në një tas vendosim kosin, kripën, uthullën e mollës dhe koperën e grirë imët. I përziejmë bashkë me kungujt dhe i lëmë në frigorifer për t’a servirur të ftohtë taratorin.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Shpërthim në pikën e karburantit, vdesin 20 persona në Azerbajxhan, rreth 300 të plagosur

Shpërthim në pikën e karburantit, vdesin 20 persona në Azerbajxhan, rreth 300 të plagosur