POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Tashmë është zyrtare, Aaron Ramsey do ti bashkohet Juventus-it

Aaron Ramsey lojtari që do ti bashkohet Juvetus sezonin e ardhshëm

Klubi i Juventus ka njoftuar përmes një deklarte se Aaron Ramseyka nwnshkruar një kontratë katërvjeçare me ta, duke e lidhur atë me klubin deri në vitin 2023. Ai pritet të largohet nga Arsenali në verë  dhe ti bashkohet "Zonjës së Vjetër" ku do të paguhet me një shifër rekord prej 400 000 £ duke e bërë atë lojtarin e 8-të më të paguar në botë.


Ramsey e filloi karrierën e tij në Cardiff City, ku doli nga akademia e këtij klubi në vitin 2007.

Arsenalit nënshkroi me mesfushorin në korrik 2008. Ai numëron plot 256 ndeshje në Ligën Premier për Arsenalin ku ka fituar tre FA Kupa dhe dy trofe të Community Shield. Uellsiani ka luajtur me skuadrat e Nottingham Forest dhe Cardiff Cityn.

Al.Çe/Shqiptarja.com
Komento