Tiranë/ Të ardhura nga trafiku i drogës, 39-vjeçarit i sekuestrohen 6 apartamente, 3 garazhe, 3 makina e 1 arë! Pasuria arrin vlerën 2 mln euro

Tiranë/ Të ardhura nga trafiku i drogës, 39-vjeçarit i sekuestrohen 6 apartamente, 3 garazhe, 3 makina e 1 arë! Pasuria arrin vlerën 2 mln euro

Policia e Tiranës

TIRANË- Prokuroria e Tiranës ka sekuestruar sot 2 milionë euro pasuri pasi dyshohet se është vënë përmes trafikut të drogës.

Pasuria ishte në pronësi të 39-vjeçarit R. P., i cili rezulton i dënuar në vitin 2007 me 7 vjet burgim nga autoritetet e drejtësisë në vendin tonë, për të veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”. Po për të njëjtën vepër penale, 39-vjeçari është arrestuar në 2018, nga autoritetet policore angleze.

Konkretisht janë sekuestruar 5 apartamente dhe 3 garazhe në pronësi të 39-vjeçarit, të cilat ndodheshin në zonën e ‘Komunës së Parisit’ në Tiranë. Sakaq, i janë sekuestruar edhe tre makina, si edhe një arë (truall) në qytetin e Gjirokastrës.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Pastrimit të Parave kishin dërguar materialet hetimore dhe në kuadër të operacionit "Summer 2022", u bë ekzekutimi i vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, duke vendosur sekuestro.

Ndaj 39-vjeçarit rëndon akuza për veprën penale “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose të veprimtarisë kriminale”, ndërsa policia njofton se do të vijojnë punën për të identifikuar pasuri të tjera që mund të jenë në emër të familjarëve të 39-vjeçarit, të cilat mund të jenë vënë përmes të ardhurave nga droga.

SI.E./B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Anglia: 22/06/2022 17:48

  E gjetet nje refugjat fut e bjer.. Po pse o plera pak kriminele e trafikant keni ne tirane E ne rrethe, pse shkuat deri ne Angli per 3 apartamente, Kur keni ktu ne tirane me 1000 apartamente e dyqane e garazhe Dhe restorante e hotele e pasticeri e furra buke pa lidhje Bashke me firma ndertimi e depo ilacesh te skaduara Qe kane miliarda dhe vetem makina i kane 2-3 milion euro.

  Përgjigju
  • Loni: 22/06/2022 22:26

   Ato nuk quhen anullim loje! Cdo gje eshte selektive edhe show vazhdon...

 • Sondazhi i ditës:

  Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Obsesioni i Ilir Metës me Arben Rakipin (disa detaje mbi profilin e juristit)

Obsesioni i Ilir Metës me Arben Rakipin (disa detaje mbi profilin e juristit)