Të bllokuar në Kakavijë, momentet kur helikopteri dhe kamionët sjellin ndihmat e para për qytetarët

Helikopteri dhe kamionët e ushtrisë dhe emergjencave civile kanë sjellë ndihmat e para ushqimore dhe higjieno-sanitare në ndihmë të qytetarëve të bllokuar në Kakavijë prej 3 ditësh.

Report Tv siguron pamjet e helikopterit që ulet në një fushë sporti apo kamionëve në rrugë që i janë drejtuar pikës doganore të Kakavijës për t'u ardhur në ndihmë qytetarëve.


Lajmi kryesor:

S'ka marrëveshje mes Shqipërisë e Greqisë për radhët në Kakavijë! Pala greke mbyll kufirin në 22:00, rifillon nesër në 06:00! Qytetarët mbeten në rrugë, për 8 orë kaluan 1800 shtetas


I.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Pse i jemi borxh Kosovës?