Ranë nga lartësia duke eksploruar natyrë, evakuohen 2 turistë të dëmtuar rëndë në 'Syrin e Ciklopit'

2 turistë gjatë eksplorimit të natyrës, në vendin e quajtur "Syri i Ciklopit" kanë rënë nga lartësia dhe në një terren mjaft të vështirë.

Si pasojë,dy turistët , 50-vjeçari me iniciale D.K. dhe 80-vjeçari me inicial K.K, kanë marrë disa dëmtime në trup.

Falë ndërhyrjes së shërbimeve të Policisë, shërbimit mjekësor dhe emergjencave është bërë e mundur nxjerrja e 2 turistëve të dëmtuar si dhe dhënia e ndihmës së parë.

Për shkak të rrezikut të lartë për transportimin e të dëmtuarve me barrelë, nga vendi ku kishin rënë, deri te ambulanca, është bërë e mundur që me një helikopter, të transportohen për në Spitalin e Traumës.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Emri: 19/06/2022 20:10

    Po ku eshte ky Syri i Ciklopit, a mund ta dime edhe ne? Pertoni te shtoni nje rresht ne lajm?

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?×

Lajmi i fundit

Dosja ‘21 janari’ drejt SPAK, Gjykata e Lartë vendos sot! Thirrja e Strasburgut për drejtësi: Krim shtetëror, të hetohet

Dosja ‘21 janari’ drejt SPAK, Gjykata e Lartë vendos sot! Thirrja e Strasburgut për drejtësi: Krim shtetëror, të hetohet