Të dënuar me burg për fshehje të ardhurash dhe falsifikim pasaportash e vizash, ndalohen në Tiranë dy persona

Foto ilustruese

Dy persona janë ndaluar ditën e sotme në Tiranë nga specialistët për Hetimin e Krimit Financiar dhe Ekonomik. Me një njoftim për mediat bëhet me dije se është ndaluar Arben Kacos., 52 vjeç, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë, e ka dënuar me 4 vite burg, për veprën penale “Fshehja e të ardhurave”.

Po ashtu është ndaluar edhe Mario Prenga, 25 vjeç, sepse Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, e ka dënuar me 6 muaj burg, për veprën penale “Falsifikimi i letërnjoftimeve, pasaportave apo vizave”.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

‘Krenari dhe lumturi e papërshkrueshme’, Osmani e emocionuar pas fitores së Kosovës në Lojërat Olimpike: Distria Nderoi një komb dhe gëzoi çdo zemër