Të dyshuar si autorë të 38 vjedhjeve, arrestohen dy vëllezërit në Berat

Të dyshuar si autorë të 38 vjedhjeve, arrestohen dy vëllezërit në Berat

Mjetet e sekuestruara

Dy vëllezër janë arrestuar nga policia e Beratit, pasi dyshohet se kanë kryer 38 vjedhje të ndodhura përgjatë vitit 2018-2021. Artur Hyka 49 vjeç, dhe Fatmir Hyka, 45 vjeç, banues në lagjen ‘Jani Vruho’ në Berat, u kapën teksa po tentonin të vidhnin banesën e shtetases A.A.

Sipas policisë nga veprimet hetimore të kryera dyshohet që këta shtetas të jenë autorë të 38 vjedhjeve të tjera të ndodhura në harkun kohor 2018-2021, në lagje të ndryshme të qytetit të Beratit.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan mjetet që përdornin autorët për të kryer vjedhjet. Vijon puna për dokumentimin e plotë të veprimtarisë kriminale të këtyre shtetasve, në fushën e vjedhjes së pronës. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Fatos Tarifa: Përgjigje reagimeve pas shkrimit tim për kryebashkiakun Veliaj

Fatos Tarifa: Përgjigje reagimeve pas shkrimit tim për kryebashkiakun Veliaj