Të enjten, mot me vranësira e kthjellime

Gjate dites se enjte, moti mbi vendin tone do të jetë me vranësira  dhe kthjellime, pa perjashtuar reshjet e shiut ne pjesen juglindore dhe verilindore.
Era do të fryjë nga veriperëndimi-jugperëndimi me shpejtësi deri në 5m/s. Valëzimi i forcës 2 me latrësi vale deri në 0.8m.
Temperaturat do te jene:
Vendet malore:            13 / 24 grade celsius
Vendet e ulta:             16 /31
Vendet bregdetare:    18 / 30 
 
 

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Shkolla e heshtur, klasa me një nxënës në fshatin Keqekollë të Prishtinës