Të gjithë drejt bregdetit! Trafik i rënduar në Vlorë, më shumë se 2 orë për të shkuar në Orikum! Akset më problematike (VIDEO)

Kjo fundjavë e parë e korrikut ka rikthyer sërish trafikun e rënduar në rrugët e qytetit të Vlorës. Të gjithë drejt bregdetit kryesisht pushues nga qytete të ndryshme ka bërë që Vlorë të tejmbushet nga automjetet.

Aksi më problematik momentalisht mbetet Transballkanike që ka përqëndrimin më të lartë të automjeteve por edhe shëtitorja Lungomare si dhe aksi nga Uji Ftohtë deri në Orikum.

Dyndja drejt bregdetit ka bërë që nga Hyrja e Vlorës deri në Orikum të duhen më tepër se dy orë për ta përshkruar Bypassi i Vlorës është jashtë funksionit çka bërë që sërish turistët dhe pushuesit t'i drejtohen qytetit Gjithashtu mosinformimi i tyre në lidhje me rrugën e Lumit të Vlorës ka ndikuar sërish në trafikun në qytet.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të larguar nga funksionet publike bashkëpunëtorët e ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

KED i dorëzoi 3 emra, Gjykata e Lartë vendos më 12 shtator për zgjedhjen e anëtarit të ri të Gjykatës Kushtetues

KED i dorëzoi 3 emra, Gjykata e Lartë vendos më 12 shtator për zgjedhjen e anëtarit të ri të Gjykatës Kushtetues