Të mëdhatë bëjnë detyrën, 17 gola në Kupën e Shqipërisë

Kupa e Shqipërisë ka zhvilluar pesë nga tetë ndeshjet e para për fazën e 1/8. Në duelet e sotme që filluan në 13:00 u shënuan 17 gola, teksa skuadrat e Superligës bënë detyrën, duke dalë të fituara. Ndeshja e Ballshit mes Bylis dhe Vllaznisë (fituese në fuqi) u fitua nga miqtë 0-2. Jonuzi dhe Kaina vendosën duelin duke hedhur një hap drejt kalimit të turit.

Në kryeqytet, Kastrioti fitoi 1-3 në transfertë me Dinamon. Danaj shënoi për "Blutë", teksa për krutanët golin e gjetën Hasani, Zogaj dhe Arapi. Në Peshkopi, Korabi humbi 1-3 me Partizanin. Dy herë Skuka dhe Murataj shënuan për miqtë, teksa Beshiraj për dibranët. Skuka u rikthye në staidumin ku ka dalë si futbollist, duke shënuar dy gola por pa festuar.

Në stadiumin "Roza Haxhiu", vendasit e Lushnjës humbën 0-3 me Tiranën. Patrick dy herë dhe Hila vendosën ndeshjen në pjesën e parë. Në Berat, Laçi fitoi 1-3 me Tomorin. Kujtojmë se në ndeshjet e kthimit golat në fushë kundërshtare nuk do merren në konsideratë si me më shumë peshë, rregull që është hequr edhe nga UEFA. Nesër luhen tre duele: Apolonia - Kukësi, Skënderbeu - Egnatia dhe Erzeni - Teuta.

Ndeshjet e para, Kupa e Shqipërisë - faza 1/8

Bylis 0-2 Vllaznia (Jonuzi 37', Kaina 90+3')

Dinamo 1-3 Kastrioti (Danaj 4' / Hasani 13', Zogaj 51', Arapi 90')

Korabi 1-3 Partizani (Beshiraj 61' / Skuka 39', 53', Murataj 81')

Lushnja 0-3 Tirana (Patrick 11', 20', Hila 23')

Tomori 1-3 Laçi (Ismailaj 83' / Spahiu 39', Babatunde 50', Borysiuk 62')

Ndeshjet e kthimit luhen në 1-2 shkurt 2023

S.DH/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Të shtënat me armë te Top Channel, Report Tv siguron foton e mjetit të djegur të autorëve! Brenda kishte kallashin

Të shtënat me armë te Top Channel, Report Tv siguron foton e mjetit të djegur të autorëve! Brenda kishte kallashin