Të paregjistruar dhe shmangnin takimet, mbyllen 5 subjekte tregtare në Fier

Të paregjistruar dhe shmangnin takimet, mbyllen 5 subjekte tregtare në Fier

Aksioni anti-informalitet vazhdon ende në Fieri.

Janë 6 grupe të inspektorëve të Hetimit Tatimor dhe Drejtorisë Rajonale Tatimore në Fier, të cilët kanë vijuar kontrollet në terren për evidentimin e aktiviteteve prodhues dhe tregtues të subjekteve.

Vetëm në dy ditët e fundit, Hetimi Tatimor ka bllokuar aktivitetin në 5 subjekte në Fier. Mbyllja e aktivitetit për bizneset në fjalë është kryer pasi kanë rezultuar të paregjistruar dhe i janë shmangur detyrimeve tatimore.

Ndërkohë që prej fillimit të këtij aksioni janë mbyllur 18 subjekte në Fier, Lushnje e Mallakastër ndërsa kanë marrë gjobë për mos lëshim të kuponit tatimor 20 subjekte. 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Tentoi të fuste në Shqipëri ilaçe kontrabandë, arrestohet 54-vjeçari në Morinë

Tentoi të fuste në Shqipëri ilaçe kontrabandë, arrestohet 54-vjeçari në Morinë