POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Vijon saga e hakmarrjes së Llanajve në Vlorë/ Atentat 'Çipurit', i vrasin kunatin dhe shokun (Fotot e viktimave dhe të plagosurit)

Një atentat mafioz është shënuar tek "Uji i Ftohtë" në qytetin e Vlorës, me dy të vrarë dhe një të plagosur rëndë. Persona ende të paidentifikuar i kanë bërë pritë Armando Sulejmanit, njohur me pseudonimin "Çipuri", duke e lënë atë të plagosur rëndë. Të vdekur mbetën Orest Rexho dhe Arjan Hasani, të cilët janë kunati i 42-vjeçarit Armando Sulejmanit, dhe shoku i tij.

Viktimat Arjan Hasani dhe Orest Rexho

Një makinë e djegur është gjetur në fshatin Babicë të Vlorës. Dyshohet që automjeti të jetë përdorur gjatë atentatit nga autorët dhe të jetë djegur më tej prej tyre në një distancë të largët, për të humbur gjurmët. Aty policia gjeti tre armë kallashnikovë.

Historia e hakmarrjeve

Armando Sulejmanit i është bërë atentat edhe në vitin 2016, teksa hynte në banesën e tij në lagjen "Pavarësia", ku i shpëtoi 11 plumbave duke e kapur vetëm njëri prej tyre. "Çipuri" njihet si person me precedentë të shumtë penal. 42-vjeçari njihet nga policia si anëtar i bandës së Gaxhait. Ai ishte i dënuar me 20 vite burg për vrasje, ndërsa e ka fituar lirinë rreth 3 vite më parë.

Në një informacion paraprak për ngjarjen, policia tha se "një grup i posaçëm hetimor u ngrit menjëherë dhe po punon për sqarimin e rrethanave dhe identifikimin e ndalimin e personave të implikuar në ngjarje. Për shkak të hetimeve nuk mund të bëhen të ditura detaje të tjera".

Në janar të këtij viti në një tjetër atentat në Vlorë mbeti i plagosur Mikel Mehmeti nga Selenica e Vlorës, njohur si anëtar i bandës së Llanajve. Llanajt njihen për masakrën e Çolës, ku pas një sherri në kazino në prill të vitit 2015, u vranë 3 të rinj. Një nga autorët e masakrës është Aleksandër Llanaj, që po vuan dënimin në burg. 

Çipuri ka qenë i dyshuar edhe për një atentat të dyfishtë në nëntor të 2018-ës në qytetin e Durrësit.

*Raportuan për redaksinë e Shqiptarja.com gazetarët Armand Xhelili dhe Elton Qyno

G.M./d.ba.
Komento

Komente

 • Rteat: 22/02/2019 14:59

  Aaaaaj

  Përgjigju
 • Ben qimja: 18/02/2019 09:45

  Cam trima dilni nga vrima..! Haha

  Përgjigju
 • Endri qurrashi: 18/02/2019 08:38

  Camet ne fier po e po o endri o kurjoz pyet njer per camin e fierit pyet po lere ben qimen ti se po i del çami tjetr me i rezikshem dhe ka ca pun me te ok mik. Pastaj per camet ne vlore pyet kush jan kush kan qen

  Përgjigju
 • Nari: 17/02/2019 22:39

  O vlora si u katandise keshte vetem vrases e kriminela prodhon ,

  Përgjigju
 • Turi: 17/02/2019 22:26

  Kriminelet jane te njejte te cfaredo rrace apo krahine ata jane,cuditem me disa komente cami,labi etj ... jemi njerez te gjithe,jemi shqiptare dhe si te tille krimin dhe kriminelet duhet ti zhdukim nga shoqeria jone se po behet gangrene dhe po mer jeten e shume te rinjve dhe po shkaterron familje, prandaj mos I mbeshtetni por I largoni nga shoqeria

  Përgjigju
  • Shqiptari: 18/02/2019 08:14

   A mo Turi, po te mendonim keshtu cdogje do ishte ndryshe dhe nuk do ta njihje me shqiperine...po pse te mos vuajme eshte me mire keshtu

 • bebi: 17/02/2019 21:51

  gjynah i madh ...

  Përgjigju
 • Endri: 17/02/2019 20:28

  firmosen fundin e tyre duke mar jet njerzish te pafajshem

  Përgjigju
 • Çami: 17/02/2019 20:10

  Po ky qe komenton kundra cameve ca ka ky camet jan ne pun te tyre nuk i bien nqaf njeriu ja edisoni shkret nuk ishte cam apo jo

  Përgjigju
  • endri: 17/02/2019 21:37

   pse edisoni ne konflikt me camet ishte ?? qe esht njeri cam nga fieri i fort kam degjuar. po ne vlore sesht se kam degjuar per ndonje cam tfort kto koh e fundit.

  • Vlorë: 17/02/2019 21:27

   Vëlla un sjam CAM, por ata që komentojn kundër camëve duan një M.. camëria është Shqipëri si Labëria, Malësia, Kosova. Gjithë të Mirat mos è vrit mëndjen nga ata që se kanë Iden se ku dhe cfar është Camëria.

 • fieri: 17/02/2019 20:09

  Amani o vlora se po na beni shum kurjoz ca po behet paskeni qen vertet kriminela se ktej na ne gjasme mbahen çamet dhe ko**varet po aty te ju çamet po e po po dhe labet jan te rezikshem . Jo shkodra jo elbasani nuk ka qytet ne shqiperi me kriminel si ne vlore nuk ka mundsi ?

  Përgjigju
  • endri: 17/02/2019 21:35

   o fieri ne fier. ben qimja esht kapo eee ... ky edisoni harizaj ishte lab. ee ne konflikt me camet

 • Ger: 17/02/2019 20:06

  Kush ka vrar do te vritet eshte e shkruajtur nga ai lart.

  Përgjigju
 • Xyxy: 17/02/2019 19:48

  Esht dhe njeri aty ne vlore qe po i vjen radha do ta degjoni po pak me von pa permend emra

  Përgjigju
  • endri: 18/02/2019 08:46

   kush na qenka ky. .., po edisonin kush e egzekutoi ? me verte duhet te jesh u fuqishem qe te vrasesh faqedjegurin

  • Llazi: 17/02/2019 22:56

   Po i jap pergjigje keti komentusit qe thot qe eshte dhe njeri ne vlor dhe doni vi radha do ti hash k**in o te q*sha ate motren ty dhe atyre cerave se ky qe thua doni vi radha ja u ka q*r motrat te gjithve me me krye edisonin qe rinte fshehur

 • Endri: 17/02/2019 19:12

  Bravo robit po ka ber kete goditje por ka goditur me sy mbyllur sic beri kur vrau nje fshatar te thjesht per hakmarjen e babait qe i vran

  Përgjigju
 • Resti: 17/02/2019 18:44

  Çipuri vdiq.. lajm i fundit nga morgu Vlores !! Cam i gjall = cam i vdekur

  Përgjigju
  • Vlora: 17/02/2019 19:53

   Nuk e kam idene se kush eshte shenjestra e atentati apo sa krime ka kryer. Uroj qe te gjithe kriminelet te marrin pergjigjen sipas ligjit apo sipas zotit nqs ligji nuk vepron. Uroj qe jetet e pafajshme te gjejne prehjen ne parajse e perjetshme. Ndersa per komentuesin e mesiperme qe shpreh hapur racizem per qytetaret e Vlores me origjine nga Çameria ( Çameria eshte pjesa me popullesi solide, te paster shqiptare, qe eshte fatkeqesi qe mbeti jashte kufijve politik te Shqiperise cit. Eqerem Bej Vlora) i sugjeroj qe te pakten njehere ne jeten e tij te lexoj nje liber historie, psikologjie dhe sociologjie. Ose ne rast se nuk i ben dot as kete, te pakten te bej nje udhetim jashte Shqiperie. Do kuptoj qe Shqiperia eshte shume e vogel dhe sesa qesharak behet me kete percaktim apo referim. Anyway i uroj paqe dhe gjithe te mirat ne jeten e perditshme! Faleminderit paraprakisht per publikim e komentit! Profesori, Vlore

 • Ajo goca: 17/02/2019 18:32

  Se kam idene e zullumeve te ketyre cunave por sidoqofte dicka di te sakte qe ky Oresti ka qene shume djale i mire ,i njoh nusen e familjen . E ka ngrene kot la dy femije jetim

  Përgjigju
 • Ajo goca: 17/02/2019 18:32

  Se kam idene e zullumeve te ketyre cunave por sidoqofte dicka di te sakte qe ky Oresti ka qene shume djale i mire ,i njoh nusen e familjen . E ka ngrene kot la dy femije jetim

  Përgjigju
 • Ajo goca: 17/02/2019 18:32

  Se kam idene e zullumeve te ketyre cunave por sidoqofte dicka di te sakte qe ky Oresti ka qene shume djale i mire ,i njoh nusen e familjen . E ka ngrene kot la dy femije jetim

  Përgjigju
 • Ajo goca: 17/02/2019 18:32

  Se kam idene e zullumeve te ketyre cunave por sidoqofte dicka di te sakte qe ky Oresti ka qene shume djale i mire ,i njoh nusen e familjen . E ka ngrene kot la dy femije jetim

  Përgjigju
 • Ajo goca: 17/02/2019 18:32

  Se kam idene e zullumeve te ketyre cunave por sidoqofte dicka di te sakte qe ky Oresti ka qene shume djale i mire ,i njoh nusen e familjen . E ka ngrene kot la dy femije jetim

  Përgjigju
  • Shqiptare: 17/02/2019 23:21

   Ishte djale shume i mire. U prehte ne paqe.

 • Edi rome: 17/02/2019 18:02

  Artan hyseni,ne vlore jan ber aq shum lem gjerat se sdi me njeri me ke e ka dhe nga kush e pret pervec hasmerive qe njihen ,sapo ndodh dicka direkt llafezanef thon ish finali ish fisteku dhe ne baz te ktyre fjaleve kush esh i demtuari nuk pret ti vertetoj por fillon qellon ata qe kan dal fjal qe kan pas lidhje dhe ne shum raste kto i hapin gjerat dhe ne njerez qe skan lidhje dhe kur e shofin veten ne ajer sa per rastin ky ka probl te vjetra dhe te reja dhe nuk meren vesh thjesht mori n qar e restin se mesa dim ska lidhje me kto gjera

  Përgjigju
 • Agim Ara: 17/02/2019 17:11

  Cipuri do tu q. motrat atyre qe e qelluan

  Përgjigju
  • Resti: 17/02/2019 18:43

   Cipuri vdiq.. lajmi i fundit nga morgu Vlores !! Cam i gjall - cam i vdekur !!

  • Resti: 17/02/2019 18:15

   Cipuri vdiq .. lajmi i fundit nga Vlora..priten fishekzjare te sheshi flamurit

 • Llazi: 17/02/2019 17:10

  Ata legenat qe beren goditjen vran te pafajshem nuk e vran dot cipurin i zuri gjaku dhe e lan te gjall Po tani vazhdon historia prap.po ati init qe I ka mbetur dhe nje kembe akoma dhe ate do tja presin ushtarit te mutit I pabesi mutit do I mari edisoni me vete te gjith nuk kan ku te ven se nuk mbaron me kaq

  Përgjigju
  • Geni: 17/02/2019 23:08

   Dua ti pergjigjem keti komentusit qe thot qe cipuri vdiq dhe priten fishekzjare eshte e vertet qe fishekzjare priten se ata qe e qelluan vran te pafajshem se cipurit i hengren ka**n shpetoi ngaqe kan qen shum te sakte Po pse meresh me llafe o legen o vlonjat

  • xXx: 17/02/2019 21:40

   Pse ky Çipuri është çun i besës ky?Gjynah atë kunatin që e mori në qafë ky plehra,ja la fëmijët jetim...Edhe mos u merrni kot me llafe,se janë fukarallëk,maskarallëk...

 • Festa: 17/02/2019 17:07

  Dua ti pergjigjem ati qe ka shkruar ate komentin qe te zgjuarit nuk vriten se ka then si me kunj qe gjasme e le te kuptoet sikur I ka goditur ky kokre legenit

  Përgjigju
  • Vlorë: 17/02/2019 21:01

   FESTA kokra e legenit je ti injorant muti, fjalën e kisha që njerzit kanë tru dhe mëndje për tu sqaruar me fjalë, jo të vrihen. Keqardhje për të pafajshmit në këtë histori.

 • Artan Hyseni: 17/02/2019 16:00

  Po ky Çipuri është ndonjë personazh i fuqishëm në Vlorë.Le të na e sqarojë ndonjë vlonjat po pati mundësi.

  Përgjigju
  • tori: 19/02/2019 16:08

   po per didin e di q e ka vrar kaposhi.. po taton e sigurt e ka vrar didi se jan ber t gjith per ramet gjynah ti zem n goj

  • Arbeni: 19/02/2019 15:28

   O tori po taton e ka vrare buzderi me cipurin vlla. Ska lidhje didi didin e ka vrare ervin kaposhi tek marina

  • Camii: 18/02/2019 16:44

   Per torin. Camet nuk meren me grat o tor po ty te kan ber aq shum te vuash ske faj je i njejti qe komenton dhe kur vran faqen dukesh na imeili kemi njerez brenda o pick po ri cke ri i qet dhe ti se camet edim ca te kan ber po me grat mereni ju se te qiu njer cami ty se haroke ke vuajt shum ske faj

  • tori: 18/02/2019 15:11

   o festaa o t keqen po ik o festa gjej vend ku t fusesh koken..se ju camet jeni t pa bes... didi q mburr ti ka qen me i pa besi se sesht mir se jan ber per ramet .. po nje t vertet didi ka qen i pa bes ka vrar elton taton n t pa bes e din t gjith ka vrar tozon e shum t tjer i ka prer n bes aii q mbur po ti festa je camm dhe camet han grat e njeri tjtr

  • tori: 18/02/2019 15:08

   haha ti q mburr didin se sesht mir se jan ber per ramet..didi ka qen i hidhur po ka qen i pa bes si ka vrar n t pa bes elton taton besoj e di mir ti o festa.. ka vrar tozonn n t pabes do me t them ... ka perzen mut q t hash ti .. ku e ke t vllain festn pse sdel ... po ik ms u mburr me ata q kan qen t pa besss qinin grat e njeri tjtr

  • Cipuri: 18/02/2019 08:37

   Prandaj e vrane si qen didin ???? Se perzuri gjith vloren?!??? Ahhahahahahhahahahahah nuk ka rrav me te keqe dhe te pabes nga camet e them nga pervoja,,cami martohet me evgjit , jan e njejta rrac

  • Festa: 17/02/2019 23:11

   Po i kthej dhe nje pergjigje keti komentusit qe thot cipuri ka qen ceri didit nuk eshte e vertet ata ishin shok Po ti qe shkruan ore b*th*ir do jesh na nje nga ata qe didi te ka perzen ose te ka vrar na nje se perzuri gjith vloren Tani u erdhi goja o p*ck

  • miqt tanr: 17/02/2019 21:47

   cipuri ka qen cerr i didit

  • Vlorë: 17/02/2019 16:41

   Të fuqishmit dhe me tru nuk vriten.. Klm

 • Artan Hyseni: 17/02/2019 15:57

  Po ky Çipuri është ndonjë person i fuqishëm.Le të na e sqarojë ndonjë vlonjat.

  Përgjigju
  • Festa: 17/02/2019 23:12

   I lini njerzit ne hallet e tyre pse mereni me llafe I din vete me njeri tjetrin

  • Andi: 17/02/2019 19:45

   Ka qene djale i hedhur nga vitet 90 Kohen e gomoneve Kohen e rremujeve te 97 etj Po çe do emrin kur te kane vene ne shinjester

 • Turqi Hesapi: 17/02/2019 15:45

  Nuk shikon një mbiemër të krishterë më këto vrasje, e paska pasur farën e k**it turku vetëm për luftë

  Përgjigju
  • Loku: 17/02/2019 16:48

   Ju Katoliket e Krishtere e ndritet me Kriminelat Qe Keni ne Parlament, me Ndok Frokk Lesh presh

 • Labi: 17/02/2019 14:58

  Nuk Po mar vesh ketu Po nje na keta q ka fdek ka qen shok i robit..nejse se i don vet ata

  Përgjigju
 • Vlonjati itali: 17/02/2019 14:47

  Po sikur vetem llanajt dhe mehmetajt po bejne "luften" ne vlore..ehh sa grupe te tjera ka..po mjer per kokat qe po haen..

  Përgjigju
 • endri: 17/02/2019 13:48

  cfar po ndodh kush po e ben ket luft ne vlore. i behet atentat ferdinand llanaj. dhe vijon me shum atentate te tjera nga zhdukja e dy te ardhurve nga belgjika deri te egzekutimi i edison harizajt qe thuhet qe ishte shoku i llanajve. dhe kryemafiozi vlores. ka dikush te na e shpjegoj cfar po ndodh ? jo perralla qe flet artan hoxha

  Përgjigju
  • Çelo Mezani: 17/02/2019 15:34

   Çështje zullumesh te medha vlla

  • Vlonjati itali: 17/02/2019 14:50

   Jo ore vella..edisoni skishte fare lidhje me konfliktin e ketyre paleve..ai thjesht punetor te cdo grupi kishte..e bukura shoku I gaxhait prb me mehmetaj e coles qe mbeshteten zani caushin ..hesape akoma ata

  • xXx: 17/02/2019 14:12

   Hesape të vjetra,por mori në qafë dhe kunatin ky plehra...

  • Feri: 17/02/2019 14:10

   Kokat honkshin

  • Shqiptar: 17/02/2019 14:08

   Larje hesapesh te vjetra.

  • loni: 17/02/2019 14:02

   pae edisoni shok i llanajve ka qen ? se dija e dija rival te tij te prsh