Të shtëna me armë në zyrën e PD, identifikohet autori! Policia jep detajet zyrtare: 27-vjeçari u qëllua në këmbë

Policia ka dhënë informacionin zyrtar për ngjarjen e rëndë që ka ndodhur sot në Kavajë. POlicia thotë se është identifikuar dhe është shpallur në kërkim autori i dyshuar.  

Ndërkohë që vijon krehja e zonës për kapjen e tij.

"Sot rreth orës 19:00, në lagjen nr.4, në Kavajë, shtetasi N. J., dyshohet se si pasojë e një konflikti  për motive të dobta, ka hyrë në ambientet e brendshme të një zyre elektorale të një subjekti politik  dhe  ka plagosur me armë zjarri pistoletë në këmbë shtetasin B. O., 27 vjeç, i cili ndodhet në spitalin e Durrësit, nën kujdesin e mjekëve.  Menjëherë forca të shumta Policie kanë shkuar në vendngjarje dhe vijon krehja e zonës si edhe janë ngritur pika kontrolli në hyrje -dalje të Qytetit për kapjen e autorit.  Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën  për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes", thuhet në njoftimin e policisë.


Lajmi kryesor:

Të shtëna me armë në zyrën elektorale të PD në Kavajë, 1 i plagosur! Basha: Atentat nga një kryeministër që e di se do humbë! Rama: Mos nxit tension, të arrestohet autori! Mister shkaqet


K.T./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ku do të pushoni këtë verë?×

Lajmi i fundit

John

Meta merr dhuratën e veçantë nga Arqipeshkvin në ndalesën në Tivar: Mezi pres të lexoj një nga botimet njërës prej organizimeve kishtare më të vjetra në rajonin tonë