Përplasje me thika dhe armë zjarri në Kavajë, 2 viktima, njëri kishte përdore fëmijën! Konflikti nisi 3 ditë më parë, sot u takuan për 'sqarim' (EMRAT)

KAVAJË-Një vrasje e dyfishtë është regjistruar pasditen e kësaj të mërkure në një lokal në Kavajë, në qendër të qytetit. Report Tv ka mësuar se viktimat janë identifikuar si Edmond Gosa nga Kavaja dhe Altin Rexha nga Kukësi, të 2 të moshës 43-vjeç. Nga sa mësohet ka qenë Gosa që ka plagosur fillimisht me thikë Rexhën dhe më pas ky i fundit i është kundërpërgjigjur me armë. Altin Rexha i cili ka ndryshuar emrin në Sali Rexha, ka qenë me një fëmijë përdore në momentin e konfliktit. Gjithashtu edhe Edmond Gosa e ka ndryshuar emrin në Armand Gosa, teksa fisi i tij mbahet si “të fortët” në Kavajë. Ky i fundit, njihet si person problematik në qytet, i dënuar më parë për plagosjen e rëndë të Gent Gjuzit me kazëm, i cili vdiq më pas në spital.

Motivet mbeten të paqarta, por paraprakisht dyshohet se ngjarja ka ardhur pas një konflikti të nisur 3 ditë më parë e ndërsa sot dyshja janë takuar "për t'u sqaruar". 

Report Tv sjell pamjet nga vendi i ngjarjes, lokali te kryqëzimi i Valutës, siç njihet nga banorë të zonës. Paraprakisht raportohet se konflikti ka ndodhur brenda ambienteve të lokalit dhe më pas ka agravuar në ambientet e saj të jashtme, siç edhe mund të shihet në video, ku njollat e gjakut ende janë të dukshme. Ato janë dërguar me urgjencë në spital, por për fat të keq nuk kanë mundur që t'u mbijetojnë plagëve të marra. 

Është e paqartë se për çfarë janë konfliktuar, e ndërsa po ashtu priten të mësohet të dhëna të tjera në vijim lidhur me të kaluarën e 2 viktimave. Policia ka shoqërua disa persona, klientë të lokalit si persona që mund të kenë më shumë dijeni se si ndodhi ngjarja, e teksa pritet me interes deklarimi i tyre që mund të ndihmojë hetuesit që të shkojnë drejt zbardhjes së plotë.

*Raportuan për Report Tv, Sokol Dema dhe Aldo Mustafa

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 21:09
FOTOT/ Vranë njëri-tjetrin pas konfliktit për motive të dobëta, këta janë dy viktimat e ngjarjes së sotme në Kavajë

1684699850_ok.jpg

Edmond Gosa në të majtë dhe Altin Rexha në të djathë janë dy viktimat e pasdites së sotme në Kavajë pas një sherri për motive të dobëta me njëri-tjetrin. Shkaqet e konfliktit janë ende të paqarta por dyshohet se përplasjet mes tyre kishin isur para tre ditësh dhe ditën e sotme ishin takuar për t'u sqaruar por që fatkeqësisht nuk rezultoi kështu. 

Ora 20:54
‘Ai u shtri aty, tjetri këtu, mirë që s’më kapën mua plumbat’, dëshmitari për vrasjen në Kavajë: Ishte sherr koti

 

Një prej banorëve të zonës ka sjellë një dëshmi nga vrasja e dyfishtë në Kavajë. Ai tregon se thotë se Altin Rexha ishte i ardhur dhe ishte bashkë me djalin e tij të vogël përdore në momentin që u konfliktua me Edmond Gosa.

“Kanë pasur sherr koti, nuk arritën me e mbyll. Ai ishte më djalin përdore, ai malësori se s’ja di emrin se janë të ardhëm. Dhe po bisedonin, i pamë duke biseduar, kishte fëmijën për dore, ai me thikë, ai u shtri aty, ky këtu, nja 4 plumba i dëgjiva, mirë që nuk më kapi njeri mua”, tregon dëshmitari.

Ora 19:34
Përplasja me thika dhe me armë në Kavajë, Report Tv sjell pamje nga vendi i ngjarjes

 

Report Tv sjell pamje nga lokali ku ndodhi përplasja me thika dhe me armë zjarri, ku për pasojë humbën jetën 2 personat e identifikuar si Altin Rexha nga Kukësi dhe Edmond Gosa nga Kavaja.Siç shihet nga pamjet, shenjat e gjakut janë të dukshme jashtë ambienteve të lokalit, teksa mbeten të paqarta rrethanat e ngjarjes. 

Ora 19:29
U konfliktuan brenda në lokal më pas vranë njëri-tjetrin me armë, zbardhen emrat e dy viktimave në Kavajë

1680111202_zjarr.JPG

Altin Rexha dhe Edmond Gosa janë dy viktimat që ndërruan jetë mbrëmjen e sotme në Kavajë. Mësohet se dy viktimat janë konfliktuar në lokal me njëri tjetrin dhe më pas kanë përdorur armën e zjarrit dhe thikën. Edmond Gosa ka goditur me thikë Altin Rexhën, më pas ky i fundit ka qëlluar tre herë ndaj Gosës. Të dy për pasojë kanë humbur jetën pasi janë transportuar në spital.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Kavajsa s.shqyer: 30/03/2023 09:47

  Ue ue ue. Sherr te qyteti s.shpuarve. Kta kavajsat vdesin per pak lloz ne s… kurse grate ua shperthejne maloket.

  Përgjigju
  • Altin zarba: 30/03/2023 16:15

   @Altini, he more qurravesh e nxore koken ti? Hajde se mbarova me gruan tende e do shkoj te ajo e beratsit. ti dhe beratsi futjani njoni tjetrit sic ju lezeton. Kavajsat bundrat e shqipris ( femra e meshkuj vetem kollodok duan)

  • Altini: 30/03/2023 12:45

   Uè uè uè sa qenke shqyer ne kavaje ti dhe motra jote shoku!prandaj flet kshu se paske kaluar nje eksperjence Pak te rende.Hajd mos u merzit se do kaloje.

  • Nediri: 30/03/2023 11:39

   Ne vend te revolltoheni me permasat we ka marre krimi merreni me ofemdime.Jo vetem Kavaja por e gjithe Shquperia eshte mbush ke bandite qe jane rrugeve.Zoti te ruajt ty nga keta lloj tipash.

  • Beratasi: 30/03/2023 10:57

   Paske hequr të zinjtë e ullirit në Kavajë. Paske vuajtur shumë. Ç'të kanë bërë o i uruar

 • LOMI: 30/03/2023 09:02

  shqiptaret perdite duke u vra, njehere ndodhi ne Kj, u sulen s.shpm a thu se jetojne ne pallatin mbreteror ne Londer...o mortja komenteve tuaja pa lidhje. Ju ka ngel ora ke MORALI, PO KENI HARRU SE AJO PUNE FESTOHET SOT...NOMI TIRONA ME lgbtqi-ra, PRAPE KAVAJA E KA FAIN.

  Përgjigju
 • Vlora: 30/03/2023 07:52

  Ishte me femij me vete nuk donte te zihesh kjo eshte llogjika ..por injoranca ben te veten dhe njeri pati fatin e keq dhe tjetri e meritonte vdekjen

  Përgjigju
 • Iris: 30/03/2023 03:13

  Te gjitha //sqarimet// qe bejne shqipot perfundojne ose me te rrahur,ose me plagosje,ose me vrasje.S'kemi degjuar per ndonje rast qe te jene pajtuar e te kene shternguar duart ne shenje paqeje.

  Përgjigju
 • mo mir syt sa nomi: 29/03/2023 23:28

  Ore Mereni mir lajmet jo shpejt e shpejt se aty jan nuk ikin qe i nxjerrni gabim personi ne flaj e ka godit me pistolet dhe tjetri e ka gotim me thik , po kto pi ndodhin te gjith nga problemt e para sociale dhe dyta kto njerz kan ngel te rregulit kan ik.hajt noten

  Përgjigju
 • Durresi: 29/03/2023 22:10

  Jane pare shtrembet para 3 ditesh... sot akoma me shtrember... ligji xhungles nuk fali asnjerin... Me keqardhje e them,s me vjen keq

  Përgjigju
 • Zani i pusit: 29/03/2023 21:43

  Diku lexove qe nje nga deshmimtaret tha se kavajsi e qelloi nga mbrapa…. Keta muter dhe kur gjuajne mbrapsht gjuajne hahahhhaha

  Përgjigju
  • pusi momes: 30/03/2023 08:50

   idiot ti, idiot ai qe t'ka bo...s'ke faj

  • Lali Eri: 29/03/2023 23:52

   O Zani pusit e njeh Benin?

 • Zani i pusit: 29/03/2023 21:22

  Nga surrati duken LEGJENDA! U prefshin tek veni???

  Përgjigju
 • tironci: 29/03/2023 21:14

  Vetem denimi me vdekje sjell qetesine ne vend

  Përgjigju
  • Kapo kapllani: 30/03/2023 02:39

   O tironc sha thua or teeejjjjj

 • Turi: 29/03/2023 20:41

  Qenkan zi kavajsat per komen e karriges se kush do e mori i pari nga mbrapa. Pun kavajsash, pun buçesh

  Përgjigju
  • Beni: 30/03/2023 11:01

   O Turi po hajde nje here me motoren edhe maman ne kavaje dhe vertetoje hihihi

  • Turi: 30/03/2023 09:52

   Paskan vershuar sumshqyerit per komente. Mos boni si te indinjuar se njiheni ne gjithe shqiperine si sumshperthyer. Ikni tani zihunibprap se kush do e mori i pari. Kavajsat jan e do ngelen buçe

  • Shqipëria: 30/03/2023 04:24

   Sa paska vujt babi jot ne Kavajë që te paska ngel traumë, bjere dhe mamin e motrën tani dhe e keni eksperiencë familjare.

  • Luani: 30/03/2023 00:55

   E paska vuajtur ne kurriz ariu prandaj e din mire hahaha

  • Mami Turit: 30/03/2023 00:53

   O Turi kush ta vuri

  • @Lali Eri: 30/03/2023 00:02

   He Eri kto zgjidhje i kan dhene dhe sateme kur dilte rruges? Dhe nga kto zgjidhje doli ti.

  • Lali Eri: 29/03/2023 23:50

   O Turi dy zgjidhje ke:koken ne lum apo k...n n'sum

  • Ariu: 29/03/2023 23:47

   Pse te dogji kaq shume ty 136? Apo te vje inot se ta paskan mor komen e karriges? Hajt se ju kavajsat e keni per zanot me e mor nga mrapa.

  • 136: 29/03/2023 22:09

   I keqtrajtuari nga kavajasit , qe nxjerr urrejtje palidhje per kavajen ,nji her ne 100 vjet ka kavaja kto ngjarje , dhe egjeti momentin me u shfry per keqtrajtimin qe i ka perjetu vri...

 • Ngelsi: 29/03/2023 19:58

  Popull k..!!

  Përgjigju
 • iiliri: 29/03/2023 19:33

  DILNI NE RRUGE ,ORGANIZOHUNI,,,VENDOSNI POSTOBLLOQE KUDO ne rruge,,,,me blloqe betoni dhe me thesa me rere,,,ne krye te fshatit,,qytetit,,,formoni njesi vullnetare te armatosura,,,te quhen forcat vullnetate te vendosjes te rendit,,,,kush nuk ndalon vriteni ne vend....krimi eshte ne revansh,,,shteti i mbron kriminelet,,dilni ose do vijne tju vrasin dhe ne shtepi....

  Përgjigju
  • Cxxxx: 30/03/2023 07:56

   Bravo !

  • Alb: 29/03/2023 21:28

   Duhet lejuar levizja me arm ca kan ngel mbrapa akoma skan armatim ne shpi duhet ndjek moda mir e ke.

  • Los Pepes: 29/03/2023 21:19

   Duhet njesi Komando qe te pastroi Ministra qe ju ka dal tymi zi dhe Drejtora qe shesin njerz te krimi. Pastrim territori!!! Po bere shembuj nuk mer me njeri guximin ta mendoi

  • Vlora: 29/03/2023 20:42

   Ti je nje rrot Ka.. Dmth me ato QE propozon ti zgjdhen problemet ne Shqiperi.

  • Veriu: 29/03/2023 20:33

   Paske mbet me 97 o bosi. Shko merru me pune o mik po ca k… te duhet kjo pune.

  • Landi: 29/03/2023 19:57

   Shko ore pallosh. Cfare shkruan pa lidhje.

 • Sondazhi i ditës:

  FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Ndryshimet zgjedhore, debate te ‘Ligjet’! Alibeaj: Pazar, i dhuroni Ramës mandatin e 4 në tavolinë! ‘Të vegjlit’ duan lista 100% të hapura, Gjiknuri: Ligji uniform për të gjithë

Ndryshimet zgjedhore, debate te ‘Ligjet’! Alibeaj: Pazar, i dhuroni Ramës mandatin e 4 në tavolinë! ‘Të vegjlit’ duan lista 100% të hapura, Gjiknuri: Ligji uniform për të gjithë