Të shtëna me armë zjarri pranë ambasadës izraelite në Suedi

Të shtëna me armë zjarri pranë ambasadës izraelite në Suedi

Të shtëna me armë zjarri raportohet se janë regjistruar gjatë natës në zonën e Djurgårdsbron dhe Nobelparken, ku ndodhet ambasada izraelite në Stokholm, Suedi.

Sipas gazetës Expressen po vijojnë hetimet veçanërisht pranë ambasadës ku vijon operacioni policor për mbledhjen e provave.

Ndërkohë policia nuk ka komentuar në qoftë se ambasada ishte objektivi i të shtënave.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Çfarë pritet prej debatit presidencial Biden-Trump?

Çfarë pritet prej debatit presidencial Biden-Trump?