Teksa Veliaj fliste në Këshillin Bashkiak, Bashkia e Kavajës kryen edhe një pagesë tjetër për inceneratorin! Hutohen këshilltarët e opozitës

Teksa Veliaj fliste në Këshillin Bashkiak, Bashkia e Kavajës kryen edhe një pagesë tjetër për inceneratorin! Hutohen këshilltarët e opozitës

Fisnik Qosja

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj publikoi në mbledhjen e sotme të Këshillit Bashkiak një pagesë prej 122 mln lekësh që Bashkia e Kavajës kishte bërë në datën 22 gusht për inceneratorin e Tiranës. Kjo i hutoi jo pak këshilltarët e opozitës të Sali Berishës dhe Ilir Metës.

Por, teksa Veliaj po debatonte me këshilltarët e opozitës, mësohet se Bashkia e Kavajës, që drejtohet nga Fisnik Qosja i PD dhe i zgjedhuri i Sali Berishës, ka kryer edhe një pagesë tjetër për inceneratorin. Kryebashkiaku i Kavajës ka miratuar sot edhe 159 milionë lekë të tjera për inceneratorin e Tiranës. Pagesa është kryer sot më 15 gusht 2023, edhe pse afati kur mund ta kryente pagesën ishte 20 shtatori, ç’ka tregon qartazi se nuk ka pasur asnjë hezitim nga kryebashkiaku i djathtë për të shlyer detyrimet për plehrat. 

Nxjerrja e fakteve të reja që tregojnë pagesat e Bashkisë së Kavajës për inceneratortin eTiranës njëherë në gusht 122 mln dhe ditën e sotme 159 mln, sollën konfuzion në radhët e këshilltarëve të djathtë, të cilëve panë se si u ra alibia për të sulmuar Veliajn.

Pagesa e bërë nga Bashkia e Kavajës për inceneratorin më 15 shtator

Pagesa e bërë nga Bashkia e Kavajës për inceneratorin më 22 gusht

 

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Italia si moter: 15/09/2023 19:40

  Po pse hutohen ?ku eshte pare qe tu behet sherbimi dhe te mos paguajne ? pd gjithmon e hutuar ka qene .se u mesuan qe i hidhnin plerat nga te gjitha anet .Mendoni si ishte dhe si eshte sot ,kush e beri ? E bene ata qe ju te pd vetem balte hidhni se ju jeni mesuar te vidhni dhe ju duket e cuditeshme si u beme .turp per ata qe i shkojne mbrapa .

  Përgjigju
  • Blerti: 16/09/2023 10:13

   Shumica e ketyre pagesave jane te prapambeturat e ish kryebashkiakut.

  • Majko: 15/09/2023 22:27

   A jeton ne planet tjeter apo e shikon shqiperine me syte e patronazhisteve. Inveneratori i ka pronaret ne kerkim Mertiri Ben tigri Lefter Koka me shoke. Si mund tu paguash fature ktyre vetem zoti e di. Ok paguan sherbimin per qytetaret por jo taksat e djersen e tyre tja japesh Mertirit me shoke se ka zot siper

 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Ernest Muçi 'magjik' në Angli, vjedh topin dhe shënon supergol kundër Aston Villas

VIDEO/ Ernest Muçi 'magjik' në Angli, vjedh topin dhe shënon supergol kundër Aston Villas