Teksas/ 18-vjeçari futet në shkollën fillore dhe qëllon me armë, 15 viktima, 14 nxënës dhe një mësues

Teksas/ 18-vjeçari futet në shkollën fillore dhe qëllon me armë, 15 viktima, 14 nxënës dhe një mësues

Shkolla fillore në Teksas ku vdiqën 15 persona pas një sulmi me armë

Guvernatori i Teksasit, Greg Abbott, ka konfirmuar vdekjen e 14 fëmijëve dhe një mësuesi si pasojë e të shtënave në shkollën fillore "Uvalde".

Policia tha se personi përgjegjës u vra dhe ka arritur të zbulojë identitetin e tij.

Autori është 18-vjeçari Salvador Ramos, një ish-student.

Ngjarja  e rëndë ka ndodhur rreth orës 11:32 me orën lokale.

Raportohet se përveç vdekjeve të konfirmuara, një numër njerëzish kanë mbetur të lënduar.

Spitali Memorial Uvalde konfirmoi në mbrëmje se kishte pritur 13 fëmijë pas një të shtëna në shkollën fillore Robb në qytet një orë larg Sant Antonio. I njëjti spital konfirmoi se dy fëmijë vdiqën, dy pacientë u transferuan në San Antonio për trajtim, ndërsa një i tretë ishte në pritje të transferimit.Edhe një 45-vjeçar është shtruar në spital pasi është goditur nga një plumb. Një tjetër klinikë raportoi se një grua 66-vjeçare është e sëmurë rëndë nga lëndimet e marra në të njëjtin aksident.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Me foton e Mahsa Aminit në duar protestoi kundër presidentit iranian, ambasadori izraelit: Nuk do të pranoj hipokrizinë e OKB-së

VIDEO/ Me foton e Mahsa Aminit në duar protestoi kundër presidentit iranian, ambasadori izraelit: Nuk do të pranoj hipokrizinë e OKB-së