Temperatura deri në 30 gradë celsius dhe reshje shiu lokale, parashikimi i motit për sot

Temperatura deri në 30 gradë celsius dhe reshje shiu lokale, parashikimi i motit për sot

Foto ilustruese

Ditën e Enjte vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike relativisht të qëndrueshme. Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira në zhvillim në orët e mesditës.

Përgjatë relieveve malore vranësirat do të pasohen nga reshje shiu me intensitet të ulët.

Era do të fryjë me drejtim nga veriperëndimi-verilindja me shpejtësi mesatare 1-8m/s, shoqëruar me valëzimin në dete të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 10 deri 28 °C

në zonat e ulëta 14 deri  30°C

në zonat bregdetare 15 deri 29 °C

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Report Tv sjell pamjet me dron, një grusht militantësh protestë te Bashkia! Protestuesit nuk i shton as vula

Report Tv sjell pamjet me dron, një grusht militantësh protestë te Bashkia! Protestuesit nuk i shton as vula