Temperatura deri në 31 gradë celsius, njihuni me parashikimin e motit për sot

Moti në vendin tonë do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare në ultësirën perëndimore por vranësira shpeshta do ketë gjysma lindore gjatë paradites. Parashikohet që pasditja të sjelli shpeshtim të vranësirave në të gjithë vendin, ku më të dendura do të jenë në zonat veriore të Shqipërisë duke rrezikuar reshje te izoluara shiu.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por një rënie të lehtë do të ketë në orët e mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 31°C.

Era do të fryjë mesatare deri e forte duke arritur shpejtësinë 38 km/h nga drejtimi Jugor - Jugperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgë 3 ballë.

SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Aksident në aksin Tapizë-Thumanë, makina përplas 21-vjeçarin, dërgohet në gjendje të rëndë në spital.