Temperatura deri në 34 gradë, si do të jetë moti për ditën e sotme

Fillimi i javës në vendin tonë do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira në shtim deri të dendura të pasuara nga reshje shiu me rrebeshe dhe stuhi në zonat malore pjesërisht zona qendrore pasdite.

Temperaturat në mëngjes do të luhaten 15-19 gradë, vlerat maksimale do të jenë me rritje 28-29°C deri në 33-34°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 7-15 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3-4 ballë në det të hapur.

A.M./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Shkatërrohet grupi kriminal në Greqi, në pranga edhe policja që spiunonte operacionet te kreu i bandës

Shkatërrohet grupi kriminal në Greqi, në pranga edhe policja që spiunonte operacionet te kreu i bandës