Temperaturat në zonat e ulëta do të arrijnë deri në 35 gradë, parashikimi i motit për sot

Vendi ynë do të jetë me vranësira dhe reshje shiu në orët të mëngjesit në veri dhe verilindje. Gjatë ditës do të kemi vranësira shtresore në zonën perëndimore dhe kthjellime.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit në mëngjes parashikohen 18-22 gjatë ditës 31 °C në veri deri në 31-35°C në zonat e ulëta.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek dhe dallgëzim 3 ballë në det të hapur .

Rajoni dhe Europa

Ishujt britanik po ndikohen nga vranësira dhe reshje shiu, ndërsa Mesdheu vijon të jetë në ndikimin e ajrit te nxehta afrikan. Ballkani do te jetë me vranësira dhe reshje shiu me stuhi lokale.

M.Q./Sh.Sh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Çmimet e hidrokarbureve, a po i mbron Bordi i Transparencës interesat e qytetarëve?×

Lajmi i fundit

Autobusi i linjës Durrës-Porto Romano u përfshi nga flakët, kreu i PD Cara: Pasoje e gjendjes së mjeruar të transportit publik

Autobusi i linjës Durrës-Porto Romano u përfshi nga flakët, kreu i PD Cara: Pasoje e gjendjes së mjeruar të transportit publik