Temperatura nga -7°C deri në 12°C, njihuni me parashikimin e motit për sot

Temperatura nga -7°C deri në 12°C, njihuni me parashikimin e motit për sot

Foto ilustruese

Sipas MeteoAlb pjesa më e madhe e territorit sot do të paraqitet me mot të kthjellët dhe vranësira të lehta gjatë paradites por vranësira të herë pas herëshme do ketë në zonat malore.

Në fakt pas mesditës parashikohet që vranësirat të largohen drejt kufirit lindor duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese në pjesën më të madhe të vendit.         

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -7°C deri në 12°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtesi 45 km/h nga drejtimi verilindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2- 3 ballë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Rama zbulon bisedën me Mira Muratin: I kërkova ndihmë për integrimin në BE që vendi ynë bëjë gati në shqip masat ligjore të BE-së përmes Chat GPT

Rama zbulon bisedën me Mira Muratin: I kërkova ndihmë për integrimin në BE që vendi ynë bëjë gati në shqip masat ligjore të BE-së përmes Chat GPT