Temperatura të larta dhe diell në pjesën më të madhe të vendit, ja ku pritet të ketë shi

Orët e para të ditës do të jenë në dominimin e kushteve të qëndrueshme atmoaferike në të gjithë vendin, ku kthjellimet do të jenë dominante në zonat Bregdetare dhe të ulëta. Ndërsa në orët në vijim vranësirat do të shtohen duke krijuara mundësi për reshje të pakta dhe të izoluar shiu në zonat Veriore dhe Juglindore.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 31°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verior - Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë.

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

Miqësorja e luksit, Roma mposht Partizanin në 'Arenën e Demave'! Mesazh kundër dhunës: Balancë gjinore

Miqësorja e luksit, Roma mposht Partizanin në 'Arenën e Demave'! Mesazh kundër dhunës: Balancë gjinore