Temperatura të pandryshuara, si do jetë moti për sot

Foto ilustruese

Deri në mesditë mbetemi në ndikimin e vranësirave dhe reshjeve të pakta të shiut në vendin tonë. Por pas mesditës dhe orët vijuese sjellin largim të vranësirave dhe ri-kthim të motit të kthjellët në Shqipëri, sipas MeteoAlb. Parashikohet që këto kushte atmosferike të mbeten deri mëngjesin pasardhës.

Temperaturat e ajrit mbeten të pandryshuara në mëngjes por rriten në mesditë  duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 3°C deri në 17°C.           

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Perëndimor-Jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

Rajoni dhe Europa: Pjesa e më e madhe e kontinetit Europian do të përfshihet nga masa ajrore të paqëndrueshme duke sjellë reshje shiu dhe stuhi ere. Konkretisht Veriu, Lindja dhe Jugu i Kontinetit. Ndërsa me kthjellime paraqitet Britania e Madhe.

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë kërkesa e PD-së për përsëritjen e zgjedhjeve ne 9 qarqe?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ekskluzive/ Itinerari i çuditshëm i dy hajdutëve, pas grabitjes së kambistit në Tiranë 'skifterët' u 'lutën te Kisha e Laçit! Si ra në 'kurth' bashkëpunëtori i tyre