Temperatura të ulëta dhe ngricë, ‘në errësirë’ dhe pa ngrohje disa fshatrave në Sarandë! Munong energjia elektrike, banorët: OSHE injoron

Foto ilustruese

Foto ilustruese

Në një kohë kur temperaturat në të gjithë vendin kanë arritur nën zero, banorët e fshatrave të bregdetit të Sarandës prej orës 2 të mesnatës janë pa energji elektrike.

Pa energji kanë mbetur zona e Njësisë Administrative Lokove me fshatrat Borsh, Lukovë, Sasaj, Piqeras, Nivicë, Shën Vasil etj.

Pavarësisht se banorët po kontaktojnë punonjës të OSHEE, nga ana e tyre nuk jepet një arsye për mungesën e energjisë dhe as se kur mund të rikthehet energjia në këtë zonë.

Nuk dihet nëse ky defekt lidhet me pasojat e motit të keq në atë zonë, apo është thjesht një defekt i pavarur.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

Finalja e Conference League, Duka falënderon Ramën, Veliajn dhe të gjitha institucionet që ndihmuan në suksesin