Temperaturat do të arrijnë deri në 35 gradë, si parashikohet moti sot

Vendi ynë do të jetë me kthjellime në mëngjes në zonë perëndimore. Sipas Meteoalb gjatë ditës në verilindje do të shtohen vranësirat duke u pasuar nga reshje shiu dhe stuhi.

Temperaturat e ajrit në mëngjes parashikohen 15-20 gradë, ndërsa gjatë ditës variojnë nga 32 °C në veri deri në 31-35°C në zonat e ulëta.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perendim me shpejtësi 7 m/sek dhe dallgëzim 3 ballë në det të hapur.

Rajoni dhe Europa

Ishuj britanik po ndikohen nga vranësira dhe reshje shiu, ndërsa Europa Qendrore po ndikohet nga mot me diell dhe temperatura te larta, përjashtuar Ballkanin veri-lindor juglindor ku kemi reshje shiu dhe stuhi dhe temperatura të ulëta.

M.Q./Sh.Sh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndarja e re territoriale, sipas jush duhet të ketë më shumë apo më pak se 61 bashki?×

Lajmi i fundit

John

U prezantuan se ishin nënë e bir dhe gënjyen se kishin bërë aksidenti, kapen 2 personat e shpallur në kërkim, mashtruan 72-vjeçarin dhe i morën 500 mijë lekë në Shkodër