Temperaturat do të pësojnë rritje... si parashikohet moti për sot

Temperaturat do të pësojnë rritje... si parashikohet moti për sot

Kjo e diel do të nisë me kthjellime, që do të jenë më të dukshme në në zonat bregdetare.

Në pjesën tjetër të territorit, parashikohet të ketë dhe kalime të pakta vranësirash. Pas mesdite pritet që vranësirat të shfaqen në të gjithë vendin tonë, ku më të fokusuara do të mbeten në zonat malore duke gjeneruar reshje të izloara shiu.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje si në vlerat e mëngjesit dhe në të mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 36°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi kryesisht Veriperëndimor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 2 – 3 ballë.

M.Q./S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

Kosovë/ Ishte në makinë me burrin e dy fëmijët, dy të arrestuar për vrasjen e Liridona Murselit

Kosovë/ Ishte në makinë me burrin e dy fëmijët, dy të arrestuar për vrasjen e Liridona Murselit