'Temperaturat e ajrit ulen sërish në mëngjes', si do jetë moti për sot

Foto / Mali me gropa në Tiranë

Bregdeti dhe zonat e ulta vijojnë me kthjellime dhe vranësira të lehta, por vranësira më të shpeshta shfaqen në zonat malore përgjatë kufirit Lindor.

Ky stabilitet i kushteve atmosferike do të na shoqërojë edhe gjatë orëve të natës, kur vranësirat shtrihen pothuajse në të gjithë vendin duke sjellë ndonjë reshje të izoluar dëbore.

Temperaturat e ajrit ulen sërish në mëngjes dhe mesditë duke luhatur  vlerat ditore nga -13°C në 6°C. Era do fryjë mesatare me shpejtësi  deri 40 km/h  nga drejtimi verior-verilindor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

Rajoni dhe Europa:  Europa Qëndrore dhe Brigjet e Egjeut vijojnë me vranësira të dendura dhe reshje dëbore. Po ashtu veriu dhe lindja e kontinetit mbeten në ndikimin e meoti të acart dhe dëborës. Nndërsa kthjellimet do të përfshijnë Rajonin e Mesdheut dhe Ishujt Britanikë.

Be.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet e 25 prillit, Koalicioni me LSI-në e ndihmon apo e dëmton Partinë Demokratike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Lista me 107 emrat që kanë fituar dëmshpërblimet nga tërmeti në Tiranë