​​​​​​​Tension në burgun e Peqinit, 3 të paraburgosurit refuzojnë të futen në qeli dhe godasin gardianët! Veçohen për izolim

​​​​​​​Tension në burgun e Peqinit, 3 të paraburgosurit refuzojnë të futen në qeli dhe godasin gardianët! Veçohen për izolim

Foto ilustruese

ELBASAN- Tre të paraburgosur në burgun e Peqinit nuk kanë zbatuar rregulloren e orarit të përcaktuar për tu futur në qeli.

Ata kanë refuzuar të futen brenda ambienteve të burgut çka ka shkaktuar veçimin e tyre për izolim. Ata nuk i janë bindur gardianëve të cilët ndërhynë për ti qetësuar dhe i kanë goditur. 

Bëhet fjalë për Kastriot Likja, Arlind Daja dhe  Kreshnik Ibraliun.

Ata u arrestuan ditën e sotme në flagrancë rebelim të dënuarve, Kundërshtimi i punonjësit të policisë

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Besoni se Greqia do pranojë hapjen e grupkapitujve të parë Shqipëri-BE?×

Lajmi i fundit

Pogradec, dyfishohet tarifa e pastrimit për bizneset! Këshilli bashkiak voton paketën fiskale për vitin 2024

Pogradec, dyfishohet tarifa e pastrimit për bizneset! Këshilli bashkiak voton paketën fiskale për vitin 2024