Tentativë vjedhje me armë,
e gjitha e kapur me kamër GoPro

Tentativë vjedhje me armë,<br />e gjitha e kapur me kamër GoPro
Një udhëtar në Argjentinë ka rënë preh e një tentative vjedhje me armë dhe të gjithë ngjarjen e frikshme e ka regjistruar me kamerën e tij GoPro të instaluar mbi kokë gjatë udhëtimit.

Në video tregohet udhëtimi i Alex Hennessy-t, një video rregjistrues Kanadez që bën ture me udhëtime nëpër botë për të xhiruar një dokumentar personal, teksa i afrohet një burrë në motorr që e kërcënon me armë.

Ky incident u rregjistrua nëpërmjet kamerës në helmetën e tij në rrugën La Boca në Buenos Aires, në mes të ditës. Sipas vetë viktimës të rënë preh nga ky sulm mësohet se qëllimi i hajdutit ishte të vidhte kamerën e tij prifesionale që kushton rreth 4,000$. 

Ai fillimisht ka tentuar të shkëmbejë fjalë me të duke tentuar ta bindë se nuk trembet nga kërcënimi i tij por pasi hajduti ka nisur t’a ndjekë nga prapa ai ka kuptuar rrezikun që i kanosej. Megjithatë falë insistimit të madh ka arritur të shpëtojë i padëmtuar dhe me të gjithë pasurinë e tij të paprekur.

Videoja e rregjistruar i është dërguar menjëherë zyrtarëve të policisë për të bërë verifikimin e keqbërësit dhe marrjen e masave ndaj tij, i cili mësohet se është arrestuar pak orë pas denoncimit. 

Redaksia Online
(Suada B. / Shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Inteligjenca e Kievit: Shumë rusë po largohen nga Krimea

Inteligjenca e Kievit: Shumë rusë po largohen nga Krimea