Tentoi të fuste 33 mijë euro të padeklaruara nga Porti i Durrësit, arrestohet 35-vjeçari

DURRËS- Një 35-vjeçar është arrestuar në Durrës pasi ka tentuar të fusë në Shqipëri 33 mijë euro të padeklaruara.

Në pranga ka rënë Skerdi Çehaka, pasi në kontrollin e ushtruar në Portin e Durrësit iu kapën eurot e padeklaruara.

Ndaj tij rëndojnë akuzat për veprat penale për veprat penale “Mosdeklarimi i të hollave dhe sendeve me vlerë në kufi”, “Fshehja e të ardhurave” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarive kriminale”.

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Loni: 29/01/2023 17:38

    Nuk Dua te ofendoj njeri,por qe jemi rrace idiotesh kete nuk e Luan as topi,pse duhet te arrestohet nje Person qe ka 30 mije euro?apo skemi ku ti punesojme prokuroret injorant dhe te pa' shkolle

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Marrëveshje në Ohër, po shkojnë Kosova e Serbia drejt pajtimit përfundimtar?×

Lajmi i fundit

Borrell: Nuk ka prova që Kina furnizon me armë Moskën

Borrell: Nuk ka prova që Kina furnizon me armë Moskën