Tentoi të fuste në Shqipëri mallra kontrabandë në vlerën e 150 mijë eurove, arrestohet në Rinas 23-vjeçari amerikan

Tentoi të fuste në Shqipëri mallra kontrabandë në vlerën e 150 mijë eurove, arrestohet në Rinas 23-vjeçari amerikan

Mallrat kontrabandë në Rinas

Një 23-vjeçar nga Amerika është arrestuar në aeroportin e Rinasit, pasi u kap në tentativë për të futur veshje dhe aksesorë të markave të ndryshme me vlerë rreth 150 mijë eurove në vendin tonë.

I riu me shtetësi amerikane, u ndalua nga Policia Kufitare Rinas, teksa tentoi të kalonte përmes aeroportit mallra të ndryshme që ai nuk i kishte deklaruar në doganë, siç përcaktohet me ligj.

Gjatë kontrollit në hyrje, 23-vjeçarit amerikan me iniciale H. Z., iu gjetën në valixhe veshje dhe aksesorë të markave të ndryshme, si ora dore, syze dielli dhe çanta me vlerë rreth 150 mijë eurove.

Për pasojë i riu nga Amerika, përfundoi në prangat e bluve të Tiranës.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Fëmijët vrasin babain në Durrës, a është në krizë familja shqiptare?×

Lajmi i fundit

Ishin të parkuara, digjen dy furgonë në Elbasan

Ishin të parkuara, digjen dy furgonë në Elbasan