Tentoi të godasë gjyqtaren në sallën e gjyqit në gjykatën e Lushnjes, Apeli nxjerr në 'arrest shtëpie' 63 vjeçarin

Tentoi të godasë gjyqtaren në sallën e gjyqit në gjykatën e Lushnjes, Apeli nxjerr në 'arrest shtëpie' 63 vjeçarin

Jorgji Koreka i arrestuar

Gjykata e Apelit ndryshoi masën e sigurisë ndaj 63 vjeçarit Jorgji Koreka i cili tentoi të ofendojë dhe godasë gjyqtaren Ina Bajramaj pasi mori vendim kundër tij mbi një pronë të cilën pretendonte se i përkiste.

Ngjarja u regjistrua më 11 prill 2024.

Rreth orës 14:25, shërbimi i policisë pranë Gjykatës Administrative të Shkallës së Parë Lushnje, ka njoftuar se në sallën e gjyqit, gjatë zhvillimit të seancës gjyqësore ka pasur një konflikt midis një palë ndërgjyqëse dhe gjyqtares së çështjes, i dyshuar për kryerjen e kësaj vepre penale është shtetasi me Jorgji Koreka

Gjykata e Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, me vendimin nr. 555 , datë 14.04.2024, e kishte lënë në 'arrest me burg'.

Çështja në apel u shqyrtua mbi bazën e ankimit të paraqitur, nga vetë Koreka i cili kërkoi ndryshimin e vendimit revokimin e masës së sigurimit “arrest në burg” .

Në përfundim të gjykimit, më datë 16.05.2024, Gjykata e Apelit të Juridiksionit të Përgjithshëm, e përbërë nga trupi gjykues me Gjyqtare Znj. Diamela Goxha, vendosi: Ndryshimin e vendimit dhe urdhërohet të mos largohet nga banesa e tij.

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Turqi/ Zjarre masive në juglindje të vendit, humbin jetën 5 persona, 44 të lënduar nga flakët

Turqi/ Zjarre masive në juglindje të vendit, humbin jetën 5 persona, 44 të lënduar nga flakët