Tentoi të hapte dyert e avionit gjatë fluturimit, udhëtari i ‘çmendur’ vë në rrezik të gjithë pasagjerët! Stjuardesa gjen zgjidhjen, ‘ia fut me tenxhere kokës’

Tentoi të hapte dyert e avionit gjatë fluturimit, udhëtari i ‘çmendur’ vë në rrezik të gjithë pasagjerët! Stjuardesa gjen zgjidhjen, ‘ia fut me tenxhere kokës’

Foto nga momenti kur u kap pasagjeri që vuri në rrezik avionin

SHBA- Një “tenxhere kokës” ishte parandalimi i një të keqe të madhe.

Ngjarja ndodhi në ajër gjatë një fluturimi, kur një nga pasagjerët tentoi të hapte dyert e avionit. Në atë moment ishte një pasagjere e cila për të mbrojtur pasagjerin e “çmendur” dhe të tjerët i ra me një tenxhere në kokë.

Ky veprim i këtij pasagjeri jo vetëm që shqetësoi dhe vuri në rrezik jetën e pasagjerëve dhe ekuipazhit, por bëri që avioni të ulej në mënyrë ë parakoshme.

Një video ka qarkulluar në internet ku shihet pasagjeri në duart e hetuesve të FBI-së.

Udhëtimi nga Los Angeles, i destinuar fillimisht për në Uashington DC, është ulur më pas në Kansas City

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Besoni se Greqia do pranojë hapjen e grupkapitujve të parë Shqipëri-BE?×

Lajmi i fundit

Rekord/ Të ardhurat nga turizmi kapërcejnë 3.2 mld euro! Në kulmin e sezonit, turistët shpenzuan 1.7 mld euro në vend

Rekord/ Të ardhurat nga turizmi kapërcejnë 3.2 mld euro! Në kulmin e sezonit, turistët shpenzuan 1.7 mld euro në vend