Tentoi të korruptonte policinë në Shkodër me 2000 lekë, arrestohet shoferi i dehur

Një 49-vjeçar i identifikuar si Gj.B., tentoi të korruptonte policinë në Shkodër pasi ishte në gjendje të dehur.

Ai ishte duke drejtuar automjetin tip ‘Benz’ kur iu kërkuar që të ndalonte dhe i komunikuan se do të kryente testin e alkoolit.

Për të shmangur testin e alkoolit, ai iu ka ofruar punonjësve të Policisë, një kartëmonedhë të prerjes 2000 lekë.

Pas kryerjes së testit të alkoolit, ka rezultuar se drejtuesi i automjetit ishte në gjendje të dehur.

Në përfundim të veprimeve është arrestuar në flagrancë shtetasi Gj. B., 49 vjeç, banues në Vaun e Dejës, për veprat penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt” dhe “Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike”.

Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme.

A.M./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Shqipëria eliminohet nga Botërori i taekwondo-së

Shqipëria eliminohet nga Botërori i taekwondo-së