VIDEO/ Tentoi të trafikonte drejt Greqisë një pako me kokainë, në pranga 64-vjeçari në Gjirokastër! E kishte fshehur te kroskoti

GJIROKASTËR- Një 64-vjeçar është vënë në pranga pasi tentoi të trafikonte drejt Greqisë një pako kokainë. Vasil Simaku u kap në Gjirokastër, pasi policia ushtroi kontroll në automjetin e tij tip ‘Benz’ konstatoi se 64-vjeçari kishte fshehur në kroskotin e makinës. Nga kontrollet, policia sekuestroi edhe dy aparate celularë.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan lënda e dyshuar narkotike, një shumë parash, 2 aparate celulare dhe automjeti.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, për veprime të mëtejshme procedurale.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Pakistani arreston liderin e Al-Kaidës për plane sabotuese

Pakistani arreston liderin e Al-Kaidës për plane sabotuese