Tentoi të transportonte 5 emigrantë të paligjshëm, vihet nën hetim 48-vjeçari në Gjirokastër

Tentoi të transportonte 5 emigrantë të paligjshëm, vihet nën hetim 48-vjeçari në Gjirokastër

Foto ilustruese

Një 48 vjeçar është vënë nën hetim nga policia e Gjirokastrës.

48 vjeçari me iniciale K.S banues në Fier do të transportonte me makinën e tij 5 emigrantë të paligjshëm kundrejt fitimit.

Plani i tij dështoi pasi ai emigrantët u gjetën nga forcat blu të Gjirokastrës në afërsi të vendit ku u kap dhe 48 vjeçari që ishte dhe pika e tyre e takimit.

Ky nuk është rasti i vetëm i vetëm ku persona të ndryshëm transportojnë kundrejt fitimit shtetas të huaj kryesisht nga vendet e treta që e përdorin vendin tonë si transit për të kaluar në BE.

Ndërkohë lidhur me ngjarjen materialet i kaluan Prokurorisë së rrethit Gjirokastër për hetime të mëtejshme.

E.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Amnistia do votohet në Kuvend, a duhen falur protestuesit e opozitës?×

Lajmi i fundit

A do i japë PDIU votat pro amnistisë penale? Doda: Varet kush përfiton, Kuvendi nuk është për luftë

A do i japë PDIU votat pro amnistisë penale? Doda: Varet kush përfiton, Kuvendi nuk është për luftë