Tentoi t'i vinte flakën selisë së federatës italiane, policia arreston trajnerin 75-vjeçar

Tentoi t'i vinte flakën selisë së federatës italiane, policia arreston trajnerin 75-vjeçar

Godina e Federates Italiane të Futbollit

Një 75-vjeçar i quajtur Xhovani Formikola është arrestuar në Romë pasi ka tentuar ti vendosë flakën selisë së Federatës Italiane të Futbollit.

Sipas “La Repubblica” ai është shfaqur pranë selisë me një bidon me benzinë dhe një çakmak, duke kërcënuar se do ti vinte flakën, por mënjëherë kanë ndërhyrë forcat ‘security’, të cilët e neutralizuan trajnerin e ekipeve tmoshave. Më pas ishte ndërhyrja e karabinierëve që çoi në arrestimin e Formikolas.

75-vjeçari pretendonte se Federata Italiane e Futbollit kishte për ti dhënë disa para, por që ai kurrë nuk i kishte marrë.

Ne.k./B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

 Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’

Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’