Tenton të kalojë drejt Greqisë me 30 mijë euro të padeklaruara, nën hetim një francez

Paratë e padeklaruara nga shtetasi francez

Një 62-vjeçar nga Lioni i Francës është nën hetime, pasi tentoi të kalojë në Kakavijë drejt Greqisë me 30 mijë euro të padeklaruara. Gjatë kontrollit në kufi të 62-vjeçarit R.M. dhe automjetit të tij tip "Mercedez ML", gjetën në bagazhin e mjetit, në një zarf letre me 30 000 euro brenda, të cilat ky shtetas nuk i kishte deklaruar.

Shuma e parave u sekuestrua në cilësinë e provës materiale, ndërsa ndaj francezit nisi procedimi penal për veprat penale "Mosdeklarimi i të hollave dhe sendeve me vlerë në kufi" dhe "Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale".

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Përmbaruesit çmontojnë Cirkun e Tiranës, reagon ministria e Kulturës: Po vijojmë punën në aspektin ligjor, artistët do të kenë një shtëpi të re