Tenton të mbrojë shtëpinë
nga zjarri, vdes i moshuari

Tenton të mbrojë shtëpinë <br />nga zjarri, vdes i moshuari
PUKË – Tentoi deri në fund të mbrojë banesën e tij nga flakët dhe kjo i ka kushtuar jetën sot një të moshuari në një fshat të Pukës. Qamil Maluku kishte vënë re flakët në pyllin pranë shtëpisë së tij dhe pahumbur kohë është përpjekur që ta shuajë atë.

Plaku 67-vjeçar, banues në fshatin Rrypë të komunës Rrapë në Pukë, jo vetëm nuk ka arritur të shuajë zjarrin që po digjte pyllin por fatkeqësisht ka mbetur vetë viktimë e tij, bëjnë të ditur burime policore.

Plagët e marra nga flakët e zjarrit kanë qenë tepër të rënda. Kur kanë mbërritur në ndihmë zjarrëfikësit dhe banorët e tjerë të fshatit, Maluku ishte në çastet e fundit të jetës dhe nuk kanë mundur të bëjnë asgjë për ta shpëtuar.

Qamil Maluku ishte baba i nëntë fëmijëve.

(im/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)