Tentuan të kalonin kufirin me dokumente të falsifikuara, arrestohen 3 persona në Portin e Durrësit

Tentuan të kalonin kufirin me dokumente të falsifikuara, arrestohen 3 persona në Portin e Durrësit

Foto ilustruese

Tre persona janë arrestuar nga policia në Portin e Durrësit pasi janë kapur në tentativë për të kaluar kufirin me dokumente të falsifikuara.

Në pranga kanë rënë Sh. H., 37 vjeç, F. H., 23 vjeç, të dy banues në Kosovë dhe M. S., 39 vjeç, banues në Turqi.  

Pas dyshimeve se kishin qëllim të dilnin jashtë Shqipërisë me dokumente të rreme, ndaj tre të arrestuarve u kryen kontrolle më të detajuara të cilat provuan se dyshimet ishin të vërteta.

Ndaj tyre rëndon akuzat për veprën penale "Falsifikimi i letërnjoftimeve, i pasaportave ose i vizave".

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

Delegacioni nga Kalabria do vinte në Shqipëri, ‘Wiz Air’ i braktis në aeroportin e Barit! Notë proteste për kompaninë ajrore

Delegacioni nga Kalabria do vinte në Shqipëri, ‘Wiz Air’ i braktis në aeroportin e Barit! Notë proteste për kompaninë ajrore