Tentuan të kalonin mbi 30 mijë euro të padeklaruara në Rinas dhe Morinë, nisin hetimet për një çek dhe 34 vjeçarin shqiptar

Tentuan të kalonin mbi 30 mijë euro të padeklaruara në Rinas dhe Morinë, nisin hetimet për një çek dhe 34 vjeçarin shqiptar

Shuma e eurove të sekuestruara nga policia

Dy persona janë vënë nën hetim nga policia e Rinasit dhe e pikës kuftiare Morinë, pasi janë kapur me mijëra euro të padeklaruara në përpjekje për të hyrë në Shqipëri.

Në Morinë, 55 vjeçari çek i identifikuar si T.S është vënë nën hetim pasi gjatë kontrollit të bërë në pikën kufitare, në automjetin që drejtonte i është gjetur një çantë dore me 19.600 euro brenda.

Ndërsa në Rinas, hetimet nisën ndaj 34 vjeçarit, D.V të cilit po ashtu pas kontrollit të bërë i janë gjetur 11.250 mijë euro. Shumat e parave të zbuluara janë sekuestruar nga policia.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A merr fund kriza në PD me zgjedhjen e kryetarit të ri më 29 korrik?×

Lajmi i fundit

FOTOLAJM/ Pas tensioneve në Kuvend, Basha bisedë ‘private’ me Sulën dhe Korreshin

FOTOLAJM/ Pas tensioneve në Kuvend, Basha bisedë ‘private’ me Sulën dhe Korreshin