Teoria e Deas/ Po të ishin bërë bashkë Maestro me Kristin, Luizin e kishe jashtë

Teoria e Deas/ Po të ishin bërë bashkë Maestro me Kristin, Luizin e kishe jashtë

Luiz Ejlli dhe Dea Mishel

Luiz Ejlli shikohet nga publiku i gjerë si fitues i BIg brother VIP Albania por për Dea Mishel mbetet po i njejti lojtar i dobët, sic ajo e ka quajtur gjithmonë.

Banorët brenda shtëpisë duket se kanë kuptuar sinjalet që tregojnë se Luizi gëzon një mbështetje të madhe jashtë, nisur nga eliminimet e forta që ka kaluar, shpallja shpesh herë  i preferuar i publikut dhe nga bindja që shpreh Ejlli se do jetë fitues.Vetëm Dea Mishel nuk e beson këtë dhe vazhdon t’i mëshojë idesë së saj që Luizi është lojtar i dobët.

Duke u rikthyer tek nominimi midis Kristit, Armaldos dhe Luizit, në një bisedë me banorët në darkën pas “Prime-t” Dea u shpreh e bindur se ne rast se Kristi dhe Armaldo do ishin bërë bashkë kundër Luizit, ky i fundit do të ishte eliminuar.

“Ai u shqetësua sot se i thashë unë do të nxjerr unë. Më tha ti nuk ke këllqe të merresh me mua dhe unë i thashë që nuk më është dridhur qerpiku. E përjeton ai kërcënimin. Ishin dhe këta të dy që e orientoi Luizi situatën drejt jush.

Po të ishte bërë Maestro me Kristin drejt Luizit, të kishin bërë analizën e gjithë lojës që bën dhe gjithë pabesisë që bëri e kishe jashtë Luizin”, deklaroi Dea.

Olta nuk u pajtua me Dean duke thënë se Luizi nuk del dhe do të shkojë deri në finale pasi e meriton për shkak të lojës që ka bërë. Por, pavarësisht kësaj sipas saj ai nuk e fiton këtë edicion të Big Brother Vip.

 

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Anti deamileshi: 30/03/2023 19:24

    Ik o Dea se na e shpife me ato turinj si lavi..re

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Krujë, asgjësohen 1150 fidanë kanabis në fshatrat Burz Mal e Shkretë, nuk dihen kultivuesit

Krujë, asgjësohen 1150 fidanë kanabis në fshatrat Burz Mal e Shkretë, nuk dihen kultivuesit