Tërmet me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter në Belsh, ndihet edhe në Tiranë

Një tjetër lëkundje është ndjerë gjatë mbrëmjes së sotme në Belsh. Epiqendra është në Lushnje 7 kilometra në veri të saj dhe 31 kilometra në jug-perëndim të Elbasanit. Lëkundjet janë ndjerë edhe në Tiranë. Tërmeti ka qenë i magnitudës 4.2 të shkallës Rihter, nuk raportohet për dëme materiale.

Sipas IGJEUM  lëkundja sizmike me magnitudë 4.2 rihter, me koordinata 41°04' N dhe 19º 89' E, me thellësi 17 km dhe me epiqendër 5 km në veri-perëndim të qytetit Belsh.

I.K./D.P./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Kush prek votën t'i pritet dora' , a e mbështesni propozimin e Presidentit Meta?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Dashuria 'zhvesh' Ramën nga kostumi i kryeministrit! Publikon foto duke puthur në buzë Lindën: 10 vjet bashkë