Tërmeti lëkund fshatin e pasanikëve në Durrës

Tërmeti lëkund fshatin e pasanikëve në Durrës

Një tërmet me magnitudë 3.2 ballë i shkallës rihter ka lëkundur në orët e para të mëngjesit të sotëm Gjirin e Lalzit në Durrës, të njohur ndryshe edhe si fshati i pasanikëve, pasi shumë politikanë dhe biznesmenë kanë vilat e tyre në këtë zonë buzë detit.

Tërmeti me epiqendër në detin Adriatik ka qenë me thellësi 23 km. Lëkundjet janë regjistruar sipas IGJEUM në orën 04:56 minuta, ndërsa dëme nuk ka pasur pasi magnituda ka qenë shumë e vogël.

Të dhënat për lëkundjen nga IGJEUM

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Zamiri: 19/07/2020 15:05

  O zot leshoja termetin 9.5 balle dhe rrafshoje komplet bregun w durresit dhe te gjithe bregun e gjirit te lalezit ..ku rrine keta horra politikane...

  Përgjigju
 • Tirona: 19/07/2020 14:19

  Me duket se po perseritet, termeti e filloi vjet me Korcen dhe e perfundoi me Durresin. qe te kemi sa me pak humbje ne njerez shteti duhet te marre masa duke vendosur sisteme alarmi per njoftimin e popullsise si dhe sizmiologet duhet te jene te dubluar dhe ti mbajne syte hapur per 24 ore tek aparatet dhe nje sinjal i vogel i lekundjeve te ulerasin sirenat. Ashtu sic po mesohemi me masat e mara kunder Cocid-19 , ashtu te mesohemi me masat kunder termeteve duke dale perjashta sapo te degjohen sirenat e alarmit.Mos harrojme se po perseritet e njejta situate, para pak dites zona Korces u lekund nga termeti dhe tani kemi nje lekundje ne zonen e Durresit. Duhet bere nje studim i ri kesaj zone nga lindja ne perendim sepse dicka nuk po shkon mire

  Përgjigju
 • Populli: 19/07/2020 11:53

  Kur ska ligje ka zot..

  Përgjigju
  • Ujku: 19/07/2020 23:47

   Jooo

 • sapa: 19/07/2020 11:01

  Une kam shprese se do ndodhe!Kjo eshte deshira e popullit te ndershem!

  Përgjigju
 • Qifi: 19/07/2020 10:46

  Ro*t ku ti kene. Ishalla vdesin mensoj e sorollop.

  Përgjigju
 • Termeti: 19/07/2020 10:45

  O Visi shiko se ai 12 balleshi qe kerkon ti rrafshon shtepine tende se ata i kane parate me thase dhe i ndertojne perseri por mjere populli qe po vjen perseri 21 shtatori dhe 26 nentori dhe ata akoma po jetojne neper cadra.

  Përgjigju
 • Teuta: 19/07/2020 10:33

  Po

  Përgjigju
 • Shikon: 19/07/2020 10:24

  Termetet politike

  Përgjigju
 • Tralala: 19/07/2020 10:10

  Nuk bie rrufeja ne hale...

  Përgjigju
 • VISI: 19/07/2020 10:03

  ISHALLA BIE 12 BALL HEREN TJETER QE TE SHKOJN TE GJITH NE TE SEMES

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Pas 5 vitesh mungesë Adele ngjitet përsëri në skenë! Tregon emocionet e rikthimit