Tërmeti në Turqi e Siri, Basha: I tronditur, mendimet dhe lutjet e mia janë me viktimat

Tërmeti në Turqi e Siri, Basha: I tronditur, mendimet dhe lutjet e mia janë me viktimat

1675678386_fdjn1.jpg

Për tërmetin në Turqi e Siri ka reaguar edhe ish kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i cili ka shprehur ngushëllimet për tragjedinë.

“I tronditur nga raportet për humbjet shkatërruese të jetëve në #Turkiye. Mendimet dhe lutjet e mia janë me viktimat, të lënduarit dhe familjet e tyre. Shqiptarët solidarizohen me popullin e #Turkiye në këto orë tragjike. #tërmet”- shkroi Basha.


Lajmi kryesor:

Tërmeti tragjik në Turqi, niset nga Shqipëria grupi me 53 mjekë dhe specialistë në ndihmë të tyre! Politika shqiptare në unison me popullin turk


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Emigracioni nxit rritjen më të madhe të popullsisë së Kanadasë me mbi 1 milion banorë

Emigracioni nxit rritjen më të madhe të popullsisë së Kanadasë me mbi 1 milion banorë