Tetë shoferë të arrestuar dhe të vënë nën hetim, bilanci 1 javor i ‘Rrrugores’: Mbi 9100 gjoba për shkeljen e rregullave të qarkullimit

TIRANË- Tetë persona janë arrestuar dhe vënë nën hetim për drejtim mjeti në gjendje të dehur dhe për tentativë korruptimi të punonjësve të policisë.

Në bilancin javor të bërë nga policia Rrugore e Tiranës, bëhet me dije se janë vendosur në total 9180 gjoba për shkelje të rregullave të qarkullimit.

Ndërkohë janë pezulluar 39 leje drejtimi si dhe janë bllokuar 11 automjete për arsye të ndryshme, përfshirë detyrimet e pashlyera.

B.V/E.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Vuçiç: Do loboj në SHBA kundër rezolutës për Srebrenicën në OKB

Vuçiç: Do loboj në SHBA kundër rezolutës për Srebrenicën në OKB