'Tetori Rozë', punonjëset e Policisë së Shtetit mesazh për ndërgjegjësimin e grave! Paketa shëndetësore për problematikat e kancerit të gjirit

'Tetori Rozë', punonjëset e Policisë së Shtetit mesazh për ndërgjegjësimin e grave! Paketa shëndetësore për problematikat e kancerit të gjirit

Punonjëset e Policisë së Shtetit në aksion për ndërgjegjësimin e grave

Në muajin e ndërgjegjësimit për kancerin e Gjirit, Policia e Shtetit ka njoftuar nismën në këtë “Tetor Rozë”.

Punonjëset e policisë përshkuan akse të ndryshme të qarqeve të Shqipërisë dhe iu vendosen grave dhe vajzave, simbolin unik të kësaj fushate, fjongon rozë duke përcjellë në këtë mënyrë mesazhin për sensibilizim për kujdesin ndaj vetes dhe drejtimit në kohë, në qendrat spitalore, për ta parandaluar, diagnostikuar dhe trajtuar kancerin e gjirit.

Ndërkohë, punonjëset e Policisë Rrugore të Tiranës kanë qëndruar në krye të kësaj fushate ndërgjegjësuese, duke dhuruar për gratë dhe vajzat e kryeqytetit, paketa shëndetësore për mbulimin e plotë të vizitave/analizave diagnostikuese për problemet e kancerit të gjirit.

 

 

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Papa Françesku: Jam i gatshëm të takohem me Putin dhe Zelensky-n për të arritur një marrëveshje paqeje

Papa Françesku: Jam i gatshëm të takohem me Putin dhe Zelensky-n për të arritur një marrëveshje paqeje