Teuta e nis si kampione falë një gafe, Partizanin nuk e shpëton as VAR-i

ELBASAN- Kampionia në fuqi e Superligës, Teuta e ka nisur me fitore sezonin e ri, pasi në Elbasan Arena ka mposhtur me rezultatin 1-0 Partizanin.

Ndeshjen e parë të këtij sezoni e vendosi Gorgiev në minutën e 18’ pas një gafe të portierit Alban Hoxha. Mundësia më e mirë e Partizanit për të barazuar ishte në pjesën e dytë, por penalltia e akorduar me VAR nuk u ekzekutua saktë nga Junior. Braziliani penalltinë e gjuajti jashtë.

Kjo ishte hera e parë dhe e vetme që VAR ndërhyri në ketë sfidë, që është edhe risia e këtij sezoni.

SI.E./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

‘Ditët e Mios’, 23 piktorë ndërkombëtar frymëzohen me ngjyrat e Korçës