Theu 'arrestin e shtëpisë' dhe më pas i 'theu' hundën shoferit të urbanit pse nuk ecte shpejtë, arrestohet i riu

Foto ilustruese

TIRANË- Një 23 vjeçar është vënë në prangat e policisë pasi akuzohet se theu masën e sigurisë "Arrest shtëpie" dhe më pas u konfliktua me shoferin e një autobusi për motive të dobëta duke e goditur me mjete të forta.

I arrestuari është A. K., 23 vjeç, banues në Tiranë  (me precedentë të mëparshëm penal). Ky person pasi ka dalë nga shtëpia ka hipur në autobus dhe duke pretenduar se shoferi e ngiste avash është konfliktuar me të dhe e ka goditur me mjete të forta në pjesën e fytyrës. Pas kësaj 23-vjeçari është kapur nga policia .

Ai tashmë akuzohet për veprat penale "Plagosje e lehtë me dashje" dhe "Largim i të burgosurit nga vendi i qëndrimit".

Gjithashtu nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.2. u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit: F. Z., banues në Tiranë. Ky shtetas është person i shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, e ka dënuar me 8 muaj burg për veprën penale "Përndjekje".

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një takim Rama-Basha për të finalizuar reformën zgjedhore?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Bie Kurti'/ Goxhaj: Qeveria Hoti do rrëzohet sapo të arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi! Kraki:Trump ndryshoi politikën botërore